Kdo jsme

Jsme nadšenci do historie, vojenské historie, historie odívání, historie umění a divadla. Reenactmentem, tedy rekonstrukcemi různých historických událostí, bitev i prostého dobového života se zabýváme řadu let… Zároveň jsme také kreativní, a tak nás jednoho dne napadlo vytvořit dobový fotoateliér, který by produkoval obdobné fotografie, jaké vytvářely fotografické salony za první republiky. A světe div se, lidi to nadchlo! A to jejich nadšení se přeneslo na nás a tak je tu pro vás náš fotoateliér již několikátou sezónu (od léta roku 2013).

nas_tym

 

Kostymérka Táňa
Taťána Rumlerová se reenactmentu věnuje už víc jak třicet let. Patří ke skupině lidí, kteří ještě před sametovou revolucí zakládali tradici oslav napoleonské bitvy u Slavkova. Má ráda módu, současnou i historickou. Léta zkušeností, zkoumavé oko, bystrý úsudek a schopnost brilantně sladit doplňky ji předurčují k úspěchu v roli kostymérky.

Fotografka Lily
Blanka Španová alias Lily miluje fotografování. Fotí prakticky neustále. Během studia dějin umění navštěvovala dva semestry kurzy fotografování u paní doc. Armutidisové na FAVU. Své fotografické vzdělání si stále doplňuje různými kurzy i samostudiem. Baví ji fotit portréty a s fotografovanými lidmi ráda hraje rozmanité a rozmarné hry. Nevěří na fotogeničnost a nefotogeničnost – někdo jen před objektivem potřebuje navodit tu správnou atmosféru a o trochu více času.

IT technička Bára
Vždy avantgardní Barbora Kolaříková je velmi zdatná nejen v počítačové oblasti. Miluje design, především ten užitý. Díky jejímu smyslu pro kompozici, estetickému cítění i komunikačním schopnostem se vybírání fotografií s její pomocí stává procházkou rájem. Navíc je za všech okolností usměvavá a milá.

Asistentka Coco [Koko]
Soňa Rumlerová alias Coco vyrůstala mezi kostýmy, šermíři, vojenskohistorickými akcemi a divadlem. Charakterizují ji slova pohyb a styl. Je vždy „vystajlovaná“ a v neustálém pohybu, ať již na kole, skateboardu, v posilovně na běžícím pásu, v práci nebo v našem fotoateliéru. Sonička je naše pracovité hipsterské sluníčko.

Asistent Charlie
Richard Klimovič alias Charlie je gentleman každým coulem. Není pouze pohledným elegánem, ale i kreativním a nápaditým mužem, který nám svou vynalézavostí mnohokrát vytrhl trn z paty. Je vždy dobře naladěný a ochotně hledá přívětivá řešení. A navíc je s ním legrace, srší humorem a dvojsmyslnými vtipy.