Podrobná informace o kočovném fotoateliéru madam Lily Schmetterling

Jak to vypadá, když si náš kočovný fotoateliér pozvete?

Přijede tým čtyř nadšenců, který na počkání vyrobí fotografie, jaké byste získali ve fotoateliéru v době první světové války nebo první republiky. A nejen to, neboť s námi se fotografování stává zážitkem. Snažíme se na každý pád, aby si fotografovaný člověk celý proces maximálně užil a aby byla během fotografování legrace a pohoda, protože jen tehdy se většina lidí před objektivem uvolní a vzniknou ty nejhezčí fotografie. Pro doladění atmosféry jsme i my oblečeni v dobových kostýmech.

K výrobě fotografií sice používáme moderní technologie, ale přivezeme s sebou ručně malované pozadí a přesně takové dekorace, jaké se nacházely ve fotoateliérech na počátku dvacátého století. Většina rekvizit jsou starožitnými originály, kostýmy odpovídají dobovým oděvům.

 Jak fotografie vznikají?

Paní kostymérka vám pomůže vybrat a obléct vhodný oděv. Paní fotografka vám stručně vysvětlí principy (před)prvorepublikové fotografie. Pomůže vám stylizovat se do historicky věrohodných póz, třeba i za použití různých rekvizit. Počet vyfotografovaných záběrů je individuální, cílem je nafotit více pěkných snímků, z nichž pak můžete vybírat. Poté vám paní kostymérka pomůže zapůjčený kostým vysvléct.

Na monitoru u naší techničky si pak prohlédnete vzniklé fotografie. S její pomocí vyberete, kterou fotografii nebo fotografie chcete vytisknout, a paní asistentka nebo pan asistent vám je během asi dvaceti minut připraví.

Jak fotografie vypadají?

Fotíme dobově, tedy černobíle. Fotografii jsem schopni vyhotovit ve dvou formátech – v současném 10 x 15 cm nebo v historickém. Tento dobový formát je oproti současnému poloviční, fotografie je nalepena na pevnou kartičku s logem fotoateliéru čímž vznikne takzvaná „kabinetní fotografie“.

karl_ales